Kënaqësia e të dëgjuarit të audio-librave

Kënaqësia e të dëgjuarit të audio-librave

09:16, 15/04/2019

Përvoja ime e parë në dëgjimin e librave audio ishte me fëmijët e mi, herët në epokën e Harry Potter, kur librat u botuan.

Unë kisha marrë fëmijët në një aventurë me ski në New York, ku zbulova se ishin të angazhuar jo skiatorë. Në vend të kësaj, ata notonin në pishinën e motelit të vogël, dhe ne i dëgjonim disqet e "Të burgosurit e Azkabanit" sa herë që kishim mundësi.

Ajo tregon se thuajse çdo përvojë ishte entuziaste pasi së basjku me fëmijët mezi prisnin të kryenin çdo aktivitet për t’u rikthyer në ambientet ku do të dëgjonin përsëri regjistrimet audio të librave.

Jim Dale, aktori që lexoi librat, e bëri jetën time me fëmijët në makinë magjike dhe më emocionuese sesa ashtu si ishte zakonisht: me momente acarimi grindjesh dhe nervozizmi.

Ndonjëherë, pas parkimit në shtëpi, do të merrnim disqet me vete dhe do të uleshim me sy të mbyllur në shtrat në apartament, duke vazhduar të dëgjonim, edhe pse të gjithë ne e kishim lexuar atë libër, pavarësisht se Dale po na e lexonte përsëri.

Pas pak unë kam një udhëtim rraskapitës me makinë dhe do të zgjasë shumë orë por jam shumë optimiste dhe entuziaste sepse kam audio-librat.

Image

Marrë nga: latimes.com- Përgatiti F.H, SYRI.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco