FOTO-VIDEO/ Në avion apo në resort me 5 yje? Ja si është të udhëtosh me First Class

FOTO-VIDEO/ Në avion apo në resort me 5 yje? Ja si është të udhëtosh me First Class

19:42, 24/03/2019

Udhëtimet me avionë, edhe në distanca të mëdha, është bërë një rutinë e zakonshme ditët e sotme. Por të jesh udhëtar në Bussines Class nuk është njësoj si në Economy Class dhe shembullin më të bukur e tregon tabloidi britanik “Daily Mail”.

Gazetari i saj ka udhëtuar me British Airways A380 nga Londra drejt Johanesburgut në Afrikën e Jugut dhe ka qenë në Bussines Class.

Ndryshimi me klasin ekonomik është si nata me ditën.

Që pa hipur në bordin e avionit mikpritja dhe kushtet në të cilat pret udhëtimin të duken si pushime në resortet më tëm mira të botës, ndërsa kur je në avion të duket vetja si në hotel.

Ulëse që mund të kthehet në shtrat, menu ushqimore e zgjedhur dhe tualet dhe dush të personalizuar sa herë të duash.

Udhëtimi në fjalë ka kushtuar plot 2800 sterlina, ose e konvertuar në lekë, rreth 4 milionë lekë.

Fotot dhe videot e mëposhtme flasin vetë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco