VIDEO/ Po filmonte nënën me këlyshët e saj, gjuetarit i vërsulet ariu

VIDEO/ Po filmonte nënën me këlyshët e saj, gjuetarit i vërsulet ariu

22:43, 11/07/2018

Zachary Brown, një gjuetar me përvojë nga Kanadaja ishte duke filmuar një skenë të bukur të një ariu me këlyshët e saj në Stony Plain, Alberta.

Ndërsa këlyshët e vegjël vazhduan të eksploronin zonën e pyllëzuar, nëna e tyre filloi të vinte re gjuetarin, i cili nuk i kushtonte vëmendje asaj që po ndodhte por vetëm filmonte.

Ariu i afrohet më pranë deri në momentin kur gjuetari e kupton dhe fillon të bërtasë. "Bisha" i vërsulet pas por Brown, i cili po vraponte si i "çmendur", arriti të shpëtonte në fund pa u kapur ariu.

VIDEO

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment