Tentuan të kalojnë tigër me postë, por ja si e zbulojnë

Tentuan të kalojnë tigër me postë, por ja si e zbulojnë

13:36, 12/02/2018

Një zbulim i fundit në një zyrë postare në qyetin Tlaquepagës, Meksikë po i surprizon të gjithë.

Qentë e policisë arritën të zbulonin një tigër dy muajsh në një enë plastike të vogël.

Ena kishte vrima të vogla në mënyrë që ajri të futej bvrenda, por qentë e policisë arritën ta dallojnë nga lëvizjet.

Të gjithë inspeltorët doganierë mbetën të suprizuar kur panë tigrin e vogël shtrirë në një gazetë pa ushqim dhe pa ujë.

Kutia postare po dërgohej nga Jalisco  në Queretaros.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment