Çështja Beleri/ Edhe Xhaçka i jep leksione se si funksionon demokracia homologut grek

Çështja Beleri/ Edhe Xhaçka i jep leksione se si funksionon demokracia homologut grek

20:57, 31/08/2023
A+ Aa A-

Ministrja Olta Xhaçka ka reaguar pas deklaratave të ministrit të Jashtëm grek, Giorgos Gerapetritis për çështjen e Fredi Belerit.

Përmes një postimi, Xhaçka thotë se fqinjët greke nuk janë të vetmit që kanë të drejtë, kur këmbëngulin në një kërkesë për të rrëzuar gjykatat shqiptare.

Ajo shtoi se tashmë çështja e Fredi Belerit i përket vetëm drejtësisë shqiptare.

Reagimi i Xhaçkës:

Nuk ka mundësi që miqtë & fqinjët tanë grek të jenë të vetmit që kanë të drejtë, kur këmbëngulin në një kërkesë të rrëzuar nga gjykatat shqiptare dhe të qartë për miqtë e partnerët e tjerë, të cilët thonë se kjo është një çështje e drejtësisë shqiptare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco