Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:20, 10/10/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Kryemadhi i kujton Ramës me Monte Carlon: Nuk jemi penduar për djegien e mandateve

E ftuar në ‘Çim Peka Live’, në Syri Tv, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e pyetur nëse është bërë pishman për djegien e mandateve dhe bojkotin e zgjedhjeve, u shpreh kategorike se nuk është bërë aspak pishman për këtë aksion të opozitës

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/285879/kryemadhi-i-kujton-rames-me-monte-carlon-nuk-jemi-penduar-per-djegien-e-mandateve/

 

Kryemadhi në ‘Çim Peka LIVE’: BE është gënjyer për 5 vite. Ja çfarë më thanë ...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e ftuar mbrëmjen  e sotme në emisionin ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV dhe SYRI.net ka sulmuar ndërkombëtarët në Tiranë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/285871/kryemadhi-ne-cim-peka-live-be-eshte-genjyer-per-5-vite-ja-cfare-me-thane/

 

Kryemadhi: Ndërkombëtarë në Tiranë, palë me qeverinë, jo asnjanës

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e ftuar mbrëmjen  e sotme në emisionin ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV dhe SYRI.net ka sulmuar ndërkombëtarët në Tiranë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/285869/kryemadhi-nderkombetare-ne-tirane-pale-me-qeverine-jo-asnjanes/

 

Lufta verbale e Edvin Mafisë me parlamentin e Holandës, si e Don Kishotit me mullinjtë e erës!

Nga Sali Berisha.

Lufta verbale e Edvin Mafisë me parlamentin e Mbretërisë së Holandës, njëlloj si lufta e Don Kishotit me mullinjtë e erës!

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/285768/lufta-verbale-e-edvin-mafise-me-parlamentin-e-holandes-si-e-don-kishotit-me-mullinjte-e-eres/

 

Ftesa e PS për tryezën e reformës zgjedhore, PD: Planin me 5 pika e keni në tryezë

Partia Demokratike i është përgjigjur ftesës së mazhorancës parlamentare të bërë me anë të Damian Gjiknurit për tryezën e reformës zgjedhore që zhvillohet nesër.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/285781/ftesa-e-ps-per-tryezen-e-reformes-zgjedhore-pd-planin-me-5-pika-e-keni-ne-tryeze/

 

Kriminelët e Ramës po drejtojnë bashkitë, armiku i Drejtësisë ka bllokuar çdo hetim kundër tyre

Enkelejd Alibeaj, ish-ministër i Drejtësisë, denoncoi sot nga selia e PD-së, mungesën e plotë të reagimit, me qëllim, nga ana e Prokurorisë, për të hetuar krimin zgjedhor.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/285743/kriminelet-e-rames-po-drejtojne-bashkite-armiku-i-drejtesise-ka-bllokuar-cdo-hetim-kunder-tyre/

 

Të gjitha alibitë dhe ‘spërdredhjet’ e Edi Ramës për negociatat, faji i mbetet opozitës dhe vendeve anëtare

Çështja e negociatave duket se ka çoroditur tërësisht kryeministrin Rama. Sa më shumë afrohet dita kur Shqipëria do të njihet me vendimin e Këshillit Europian, aq më shumë ndryshojnë, spërdridhen dhe shtohen alibitë e Ramës për t’i paraprirë një dështimi të mundshëm.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/285759/te-gjitha-alibite-dhe-sperdredhjet-e-edi-rames-per-negociatat-faji-i-mbetet-opozites-dhe-vendeve-anetare/

 

VIDEO/ I dënuar 18.4 vite burg, prangoset fieraku, detajet e policisë. Emri

Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar, i dënuar me 18 vite e katër muaj burg.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/285760/video-i-denuar-18-4-vite-burg-prangoset-fieraku-detajet-e-policise-emri/

 

LDK pranon koalicionin me Albin Kurtin, Osmani: Do t’i shërbej vendit pavarësisht se ku jam!

Vjosa Osmani përmes një postimi në rrjetet sociale, ka lënë të kuptohet se ka pranuar koalicionin me liderin e Vetëvendosjes Albin Kurtit.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/285745/ldk-pranon-koalicionin-me-albin-kurtin-osmani-do-ti-sherbej-vendit-pavaresisht-se-ku-jam/

 

Merkel dhe Macron do takohen para ‘Samitit të Brexitit’, fokusi te zgjidhja optimale e ngërçit

Dy liderët më të fuqishëm të Bashkimit Evropian, Angela Merkel e Gjermanisë dhe Emmanuel Macron i Francës, do të takohen vetëm, disa ditë para një samiti të rrallë të Brexitit javën e ardhshme, për të cilën Britania thotë se është shansi i fundit për të siguruar një largim të rregullt nga blloku.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/285822/merkel-dhe-macron-do-takohen-para-samitit-te-brexitit-fokusi-te-zgjidhja-optimale-e-ngercit/

 

‘Camp Nou’ mbushet plot, Barcelona është skuadra më e ndjekur nga tifozët

Kampionatet në Europë janë ndalur për t’u lënë vendin ndeshjeve eliminatore të Euro 2020-ës dhe tani është koha për bilancet paraprake të startit të sezonit, ndërsa janë publikuar edhe të dhënat mbi praninë e tifozëve në stadiume.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/285918/camp-nou-mbushet-plot-barcelona-eshte-skuadra-me-e-ndjekur-nga-tifozet/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco