FOTO/ Kontrabanda e njerëzve drejt Anglisë, dënohet shqiptari dhe e dashura e tij çeke

FOTO/ Kontrabanda e njerëzve drejt Anglisë, dënohet shqiptari dhe e dashura e tij çeke

19:28, 13/09/2017

Një shqiptar dhe e dashura e tij çeke janë arrestuar nga policia britanike për akuzën e trafikimit të qenieve njerëzore.

Eduart Lleshi 34-vjeç dhe Katarzyna Kopec, 36-vjeç janë dënuar me nga gjashtë vite burg, shkruan Syri.net.

Rruga që ata ndiqnin ishte nëpërmjet kamionave që vinin nga Çekia dhe Belgjika dhe për këtë merrnin 6000 pound.

Detektivi Trevor Davidson u shpreh: "Lleshi dhe Kopec organizuan imigracionin e paligjshëm në vend për fitimin e tyre financiar.

"Edhe pse ata mund të kenë qenë njerëzit që i sillnin fizikisht emigrantët në Britani të Madhe, ata ishin kryetarët e këtij operacioni kompleks dhe prandaj ishin drejtpërdrejtë përgjegjës për shumë njerëz që trafikoheshin ilegalisht në vend.

"Ne do të marrim një vijë të vështirë kundër kriminelëve të organizuar të cilët kërkojnë të shfrytëzojnë të tjerët dhe jam i kënaqur me dënimet afat-gjatë të burgimit që janë shpërndarë në mbështetje të kësaj."

/Syri.net/

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment