Aksidenti i deputetit të PDIU-së/ Ekspertiza: Ja kush ishte fajtori

Aksidenti i deputetit të PDIU-së/ Ekspertiza: Ja kush ishte fajtori

17:03, 12/08/2017

Ekspertiza ka nxjerrë fajtor viktimën në aksidentin ku u përfshi më herët gjatë ditës deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Aqif Rakipi.

Ndërkohë, vetë Rakipi do të hetohet në gjendje të lirë për akuzat “largim nga vendi i aksidentit” dhe “shkelje të rregullave të qarkullimit”.

Viktima e këtij aksidenti, shtetas 53-vjeçar, Seit Sorra, gjeti vdekjen kur tentoi të kalonte në anën tjetër të rrugës, kur u përplas nga mjeti tip “Benz” i deputetit të PDIU-së.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment