Zjarri në Lezhë, banorët dalin ta fikin të vetëm

Zjarri në Lezhë, banorët dalin ta fikin të vetëm

18:10, 17/07/2017

Riaktivizohet vatra e zjarrit në malin e Torovicës në Lezhë.

Mungesa e ndihmës nga institucionet përgjegjëse, ka bërë që banorët, përfshirë dhe murgesha, të ndërhynë me mjete rrethanore për fikjen e flakëve.

Nga zjarri rrezikohet kisha dhe disa banesa.  

Madje raportohet se një banesë është djegur.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment