Kapen 47 kilogram kokainë në Zyrih, arrestohen 5 shqiptarë

Kapen 47 kilogram kokainë në Zyrih, arrestohen 5 shqiptarë

13:16, 10/07/2024
A+ Aa A-

Plot 47 kg kokainë janë zbulua gjatë një kontrolli doganor, tha sot në një deklaratë policia kantonale e Zyrihut në Zvicër.

Pesë trafikantë të dyshuar droge u arrestuan në aeroportin e Zyrihut me 47 kilogramë kokainë të fshehura në një valixhe.

Të gjithë të arrestuarit janë shtetas shqiptarë me banim jashtë vendit dhe të moshës 25 deri në 40 vjeç.

Pas marrjes në pyetje nga policia, ata janë paraqitur në prokurorinë kompetente.

Hetimet për rastin po vijojnë me intensitet, ndërkohë që të tjera detaje priten në vijim.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco