Lajmi i fundit

EMRI/ Ekstradohet nga Gjermania ish oficeri i RENEA-s, pjesë e krimit të organizuar

Vrasja e shqiptarit në burgun grek/ Publikohen pamjet kur të burgosurit sulmojnë Alfons Doçin

12:40, 10/07/2024
A+ Aa A-

Publikohen pamjet nga përleshja e ashpër e ndodhur në burgun grek në fund të qershorit, ku u vra me thikë shqiptari Alfons Doçi. Nga sherri mbeti i plagosur dhe një shqiptar tjetër.

Nga video e publikuar nga Protothema.gr shihet momenti kur dy të burgosur i afrohen Doçit dhe e sulmojnë më thikë.

35-vjeçari ishte dënuar për dy vrasje.

Në vitin 2017, Doçi  raportohet se kishte vrarë një biznesmen në Atikën Perëndimore gjatë një grabitjeje dhe pak kohë më vonë një të moshuar, gjithashtu gjatë një grabitjeje. Në vitin 2018, gjatë transferimit në Kretë, ai u arratis nga anija dhe u arrestua dy ditë më vonë në një shtëpi në Nea Filadelfia.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco