‘Numër ID, emër, mbiemër...’/ Hakerat publikojnë të dhënat personale të mijëra qytetarëve shqiptarë

‘Numër ID, emër, mbiemër...’/ Hakerat publikojnë të dhënat personale të mijëra qytetarëve shqiptarë

18:08, 23/06/2024
A+ Aa A-

Grupi i hakerave “Homeland Justice”, ka publikuar ditën e sotme në rrjetin social "Telegram" të dhënat personale të qytetarëve shqiptarë.

Dokumenti prej disa faqesh përfshin të dhëna si numër ID, emër, mbiemër, gjini, vendlindje si dhe numrat celularë të qytetarëve.

Krahas këtij dokumenti, “Homeland Justice”, shkruan “Nëse dikush thotë: Unë e adhuroj Zotin” dhe urren vëllanë e tij, ai është hipokrit; sepse ai që vret vëllanë e tij që e ka parë, nuk mund ta dojë Perëndinë që nuk e ka parë’.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco