I dënuar në Itali me 22.8 vite burg për vrasje, shqiptari kapet pas 13 vitesh në Janinë

I dënuar në Itali me 22.8 vite burg për vrasje, shqiptari kapet pas 13 vitesh në Janinë

12:41, 22/06/2024
A+ Aa A-

Një 48-vjeçar shqiptar, i dënuar për vrasje në Itali në vitin 2011 është arrestuar në Janinë.

[policia greke] Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar dhe u vendos në pranga pasditen e djeshme në Janinë.

Ndaj tij autoritetet italiane kishin lëshuart një urdhër-arresti në vitin 2021, për veprat penale të vrasjes dhe lëndimit të rëndë.

Shqiptari rezulton i dënuar në shtetit fqinj me 22 vjet e 8 muaj burg.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco