Lajmi i fundit

LIVE/ Qytetarët tubim në mbështetje të liderit të opozitës Sali Berisha

I kërkoi SPAK-ut që të shprehej mbi pushimin e hetimit të një çështjeje, GJKKO rrëzon ish-gjyqtarin e Apelit

I kërkoi SPAK-ut që të shprehej mbi pushimin e hetimit të një çështjeje, GJKKO rrëzon ish-gjyqtarin e Apelit

17:09, 21/06/2024
A+ Aa A-

Gjykata Antikorrupsion ka rrëzuar kërkesën e ish-gjyqtarit të Apelit, Alaudin Malaj për të urdhëruar SPAK-un që të shprehet mbi pushimin e hetimit të një çështjeje.

Objekti i kërkesës së ish-gjyqtarit ishte të detyronte prokurorin Behar Dibra, prokuror në SPAK që të shprehej në lidhje me kërkesën e Malaj për veçimin dhe pushimin e hetimeve.

Gjykata antikorrupsion deklaroi në përfundim të gjykimit “Mos pranimin e ankimit të paraqitur nga kërkuesi Alaudin Malaj”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco