Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Si do shkohet në zgjedhjet e 2025?

Asgjësohen 6201 bimë kanabis në Shkodër, arrestohet 29-vjeçari

Asgjësohen 6201 bimë kanabis në Shkodër, arrestohet 29-vjeçari

10:55, 19/06/2024
A+ Aa A-

Policia e Shkodrës vijon kontrollet antikanabis në kuadër të operacionit “Territor i pastër”.

Si rezultat i kontrolleve instensive në të gjithë territorin e qarkut janë gjetur dhe asgjësuar 6201 fidanë të dyshuar kanabis.

Një person ka rënë në pranga.

Gjatë kësaj faze të megaoperacionit në malin e Shoshit, u gjetën 835 fidanë kanabis. Si rezultat i hetimeve dhe veprimeve profesionale policore, u identifikua, u kap dhe u arrestua autori i dyshuar, shtetasi Marjan Livadhi, 29 vjeç, banues në fshatin Hot i Ri.

Kontrollet kanë vijuar në territorin e njësive administrative Shosh, Shalë, Pult dhe Postribë, Shkodër, u gjetën në total 4902 fidanë kanabis.

Po në vijim të  kontrolleve në territorin e njësisë administrative Temal, Vau i Dejës, u gjetën 244 fidanë kanabis, ndërsa në territorin e njësisë administrative Gjegjan, Pukë, u gjetën 220 fidanë kanabis.

Vijon puna për identifikimin, kapjen dhe nxjerrjen përpara përgjegjësisë penale, të autorëve të kultivimit të këtyre fidanëve kanabis. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco