Nuk ndaloi në postbllok, shqiptari arratiset nga policia - kapet me gjysmë kg kokainë dhe 115 mijë euro

Nuk ndaloi në postbllok, shqiptari arratiset nga policia - kapet me gjysmë kg kokainë dhe 115 mijë euro

16:37, 18/06/2024
A+ Aa A-

Një 42-vjeçar shqiptar, që iu gjet gjysmë kilogrami kokainë dhe mbi 105 mijë euro cash, u arrestua në Trento nga oficerët e policisë pasditen e djeshme, të hënën 17 qershor.

Akuza ndaj tij është paraburgimi për qëllime të trafikut. Burri detyroi një postbllok policie pranë qytetit të Mattarello ta ndjekë nga pas, duke vazhduar marshimin e tij drejt unazës.

Policia ka nisur menjëherë ndjekjen e tij, duke e lajmëruar disa herë të ndalojë. Gjatë identifikimit, policia zbuloi se burri tashmë ishte me kallëzime të mëparshme për krime kundër pronës, për shkelje të legjislacionit për të huajt dhe dokumente false, si dhe kishte kallëzim për armëmbajtje dhe sende të tjera të forta.

Një gjendje emocionale e burrit të cilësuar si të tepruar nga punonjësit e policisë krijoi dyshime dhe për këtë arsye u krye kontrolli. Kontrolli, kryer në thellësi edhe në makinë, duke këqyrur një montim të parregullt të pjesëve plastike, u gjet kokainë me peshë 542.11 gramë, si dhe tufa kartëmonedha në shumën totale prej 106 490 euro. Më pas personi është arrestuar në flagrancë.

Në përfundim të formaliteteve, në dispozicion të autoritetit gjyqësor, 42-vjeçari është shoqëruar në burg për të pritur seancën gjyqësore.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco