Drogë, dhunë dhe tapë në timon, 5 të arrestuar në Tiranë

Drogë, dhunë dhe tapë në timon, 5 të arrestuar në Tiranë

10:27, 18/06/2024
A+ Aa A-

Pesë persona janë arrestuar në Tiranë për vepra të ndryshme penale. Një 29 vjeçar u arrestua pasi gjatë një kontrolli fizik, policia i gjeti dhe sekuestroi një sasi të dyshuar narkotike kokainë.

Në pranga ka rënë edhe një 34 vjeçar pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj ish-bashkëshortes së tij. Në Krujë, u arrestua një tjetër person pasi ushtroi dhunë ndaj ish-bashkëshortes së tij.

Policia rrugore arrestoi një 20 vjeçar pasi duke drejtuar automjetin tip ”Benz”, në Rrugën e Kavajës, ka aksidentuar një 60 vjeçare, e cila si pasojë është dëmtuar dhe ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Ndërsa një 37 vjeçar nga Tirana u ndalua pasi u kap duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco