Të shtëna me kallashnikov në Vlorë, arrestohet 27-vjeçari

Të shtëna me kallashnikov në Vlorë, arrestohet 27-vjeçari

11:32, 15/06/2024
A+ Aa A-

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Strike 14” është arrestuar një 27-vjeçar në Vlorë që lëvizte i armatosur.

I riu me iniciale A.S. është kapur në flagrancë nga uniformat blu pasi kishte qëlluar me kallashnikov në vendin e quajtur “Kuzum Baba” në lagjen “Partizani”, duke vënë në rrezik në këtë mënyrë banorët e zonës.

Gjatë kontrollit fizik, 27-vjeçarit i është gjetur 1 armë zjarri kallashnikov me krehër me municion luftarak dhe 1 mjet prerës biçak, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Vlorë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco