Nga nesër ndalohet qarkullimi i kamionëve dhe mjeteve të mallrave në këto rrugë kombëtare

Nga nesër ndalohet qarkullimi i kamionëve dhe mjeteve të mallrave në këto rrugë kombëtare

11:07, 14/06/2024
A+ Aa A-

Në nisjen e sezonit turistik, policia ka vendosur që të ndalojë qarkullimin e mjeteve të rënda gjatë fundjavave.

Sipas njoftimi të policisë, këto kufizime do të hyjnë në fuqi nga data 15 qershor, deri në një njoftim të dytë.

Njoftimi i Policisë së Shtetit:

Me fillimin e sezonit turistik veror dhe në kuadër të masave lehtësuese për qarkullimin e mjeteve, Policia e Shtetit bën me dije se më datë 15.06.2024, fillon zbatimi i kufizimeve të parashikuara në udhëzimin e përbashkët, gjatë fundjavës dhe gjatë ditëve të festave zyrtare.

Akset rrugore për të cilat do të zbatohen kufizimet, sipas udhëzimit, janë:

1-Shkodër-Hani Hotit

    Shkodër-Muriqan

    Shkodër-Plazhi Zogaj

    Shkodër-Plazhi Shirokë

    Shkodër-Velipojë

    Shkodër-Shëngjin

2-Lezhë-Shëngjin

    Lezhë-Patok

    Lezhë-Kryqëzimi Milot-Kukës

3-Tiranë-Durrës

    Tiranë-Gjiri i Lalëzit

4-Elbasan-Pogradec

    Elbasan-Rrogozhinë

5-Durrës-Currila

    Durrës-Gjiri i Lalëzit

    Durrës-Kavajë

    Durrës-Kryqëzimi Milot-Kukës

6-Kavajë-Plazhi i Gjeneralit

    Kavajë-Spille

    Kavajë-Lushnjë

7-Fier-Lushnjë

    Fier-Seman

    Fier-Plazhet e Poros

8-Vlorë-Zvërnec

    Vlorë-Palasë-Dhermi-Sarandë

    Sarandë-Qafë Botë

    Sarandë-Butrint

9-Pogradec-Lin-Qafë Thanë

    Pogradec-Tushemisht

10-Tepelenë-Gjirokastër-Kakavije

11-Bajram Curri-Qafë Morinë.

 Bajram Curri-Valbonë

Duke marrë shkas nga turizmi i shtuar, i cili reflekton rritje të mjeteve në qarkullim, veçanërisht gjatë sezonit turistik veror, Policia e Shtetit apelon për zbatim të kufizimeve të parashikuara për mjetet e transportit të mallrave, me qëllim lehtësimin e lëvizjes dhe aksesit për pushuesit e huaj dhe vendas.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco