VIDEO/ Aksident tragjik në Vlorë, humb jetën një person, në gjendje të rëndë një tjetër

16:32, 12/06/2024
A+ Aa A-

Një aksident tragjik është regjistruar pasditen e kësaj të mërkure në Bypassin e Vlorës.

Nga informacionet parprake mësohet se një kamion është përplasur një fuoristradë, ku për shkak të përplasej së fortë, kjo e fundit është përmbysur në mes të rrugës.

Burime bëjnë me dije se si pasojë e aksidentit ka humbur jetën një person, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur në gjendje të rëndë.

Policia ka mbërritur në vendngjarje për zbardhjen e rrethanve të aksidentit.

Vlorë/ Informacion paraprak

Reth orës 16:00, në bypassin-in e Vlorës, në afërsi të fshatit Kaninë, shtetasi I. P., rreth 24 vjeç,  dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit tip “Benz” dhe si pasojë automjeti është përplasur me pjesën shkëmbore në anë të rrugës. 

Për shkak të dëmtimeve, drejtuesi i automjetit ka humbur jetën, ndërsa pasagjeri, shtetasi D. K., rreth 23 vjeç, është derguar në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco