Plagosja në Shkodër, policia tregon detaje, ende mister arsyet

Plagosja në Shkodër, policia tregon detaje, ende mister arsyet

08:42, 10/06/2024
A+ Aa A-

Policia e Shkodrës ka reaguar në lidhje me plagosjen me armë zjarri në këmbë të një të riu në Shkodër. Ngjarja ndodhi rreth orës 22:30, të datës 09.06.2024, në lagjen “Mark Lula”. Ndue Preka po ecte në këmbë në momentin kur është qëlluar ndaj tij.

Plumbat kanë goditur edhe një makinë të parkuar. Deri më tani policia nuk jep detaje rreth motiveve të ngjarjes.

NJOFTIMI I POLICISE

Rreth orës 22:30, të datës 09.06.2024, në lagjen “Mark Lula”, është dëmtuar lehtë në këmbë dyshohet me armë zjarri pistoletë shtetasi N. P., 30 vjeç, i cili pas marrjes së ndihmës mjekësore u shoqërua në Komisariat për sqarimin e rrethanave.

Grupi hetimor në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen e rrethanave dhe dokumentimin ligjor të rastit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco