Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Ogerta Manastirliu nën hetim penal nga SPAK

Vodhi një orë 20 mijë euro nga valixhja e udhëtarit, arrestohet punonjësi në aeroportin e Rinasit

Vodhi një orë 20 mijë euro nga valixhja e udhëtarit, arrestohet punonjësi në aeroportin e Rinasit

11:57, 26/05/2024
A+ Aa A-

Një 24-vjeçar, punonjës i ngarkim-shkarkimit të bagazheve në aeroportin e Rinasit është arrestuar.

Policia bën me dije se 24-vjeçari i identifikuar si Klajdi Qerimi, ka vjedhur një orë e cila kushtonte 20 mijë euro nga bagazhet e një udhëtari.

Mësohet se personi të cilit i është vjedhur ora, udhëtonte nga Rinasi në Athinë, dhe vjedhjen e kishte evidentuar vetëm kur kishte mbërritur në shtetin fqinj.

Vodhi një orë të shtrenjtë, në një prej bagazheve të udhëtarëve, identifikohet, kapet dhe vihet në pranga 24-vjeçari, punonjës për ngarkim-shkarkimin e bagazheve, në vendqëndrimin e avionëve në Rinas.

Sekuestrohet ora me vlerë rreth 20 000 euro.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Rinas, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërive, pas kallëzimit të depozituar nga një 30-vjeçar, se kushëririt të tij, i cili kishte udhëtuar nga Rinasi drejt Athinës, i kishin vjedhur një orë të kushtueshme të cilën e mbante në bagazhet e tij dhe vjedhjen e së cilës ai e kishte konstatuar në momentin kur kishte arritur në Athinë, menjëherë kanë organizuar punën për dokumentimin e plotë ligjor të rastit dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të autorit të dyshuar.

Si rezultat i veprimeve operative dhe procedurale të kryera nga Seksioni për Hetimin e Krimeve, u arrit të identifikohet si autor i kësaj vjedhjeje, shtetasi K. Q., me detyrë punonjës i sektorit të ngarkim-shkarkimit të bagazheve, në vendqëndrimin e avionëve.

Në vijim të veprimeve u bë arrestimi i autorit të dyshuar, shtetasit K. Q., 24 vjeç, banues në Krujë, me detyrë punonjës për ngarkimin dhe shkarkimin e bagazheve, në aeroportin e Rinasit.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua ora e dyshuar e vjedhur, me vlerë rreth 20 000 euro. Materialet i kaluan Prokurorisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco