Reforma kthehet në estradë: KPK e shkarkon, KPA e kthen në detyrë

Reforma kthehet në estradë: KPK e shkarkon, KPA e kthen në detyrë

17:17, 22/05/2024
A+ Aa A-

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka marrë vendim në seancën e sotme për rikthimin në detyrë të gjyqtarit të Gjykatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Bib Ndreca.

Lëvizje të tilla brenda sistemit të drejtësisë “së re” vazhdojnë ta bëjnë atë qesharake, pasi i njëjti Bib Ndrecë ishte shkarkuar gjatë procesit të Vettingut prej një organi tjetër, Komisionit të Pavarur të Kualifikimit.

Ky Komision, më 18 janar 2021 e hodhi nga shkallët e drejtësisë,  por më pas Ndreca e apeloi këtë vendim në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit prej ku doli sot fitimtar dhe u ngjit lart përsëri.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco