Operacioni i SPAK/ 10 nga të arrestuarit njihen sot me masën e sigurisë

Operacioni i SPAK/ 10 nga të arrestuarit njihen sot me masën e sigurisë

11:00, 19/05/2024
A+ Aa A-

10 persona të arrestuar në kuadër të operacionit të Prokurorisë së Posaçme do të dalin këtë të diele në gjykatë. Ata akuzohën për vrasjë.,vrasjë në tentative, sigurim kushtesh, kultivim, shoërdorim detyrë etj.

Në kuadër të ktij op janë lëshuar gjithsëj 53 masa sigurië ku një pjese e tyre ndodhën jashtë shtetit e ndërsa disa të tjerë në burg Nga 50 urdhër arreste në total, 14 prej tyre janë ekzekutuar në vendin tonë, ndërsa 6 të tjera jashtë shtetit, konkretisht 2 në Itali, 1 në Gjermani, 1 në Spanjë dhe 2 në Belgjikë.

Me masën e sigurisë sot do të njihen 10 të arrestuar, ndërsa 30 të tjerë janë ende në kërkim, mes tyre edhe ish-deputeti i PS, Arben Ndoka. Gjatë kontrolleve në vilat e bosëve të krimit janë gjetur reth 3 mln euro cash si dhe flori e pasuri të tjera, në total 4.5 mln euro.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco