Detajet nga operacioni i SPAK/ ‘Krijoi kushte për vrasjen e Marklen Hakës’ zbardhen akuzat për Durim Bamin

Detajet nga operacioni i SPAK/ ‘Krijoi kushte për vrasjen e Marklen Hakës’ zbardhen akuzat për Durim Bamin

08:55, 18/05/2024
A+ Aa A-

Zbardhen detaje të reja rreth megaoperacionit në disa qytete të vendit, ku u lëshuan rreth 50 urdhër-arreste.

Gazetarja Klodiana Lala raporton se Durim Bami akuzohet për krijim kushtesh për atentatin ndaj Marklen Hakës ku mbeti e vrarë halla e tij. Ngjarja në fjalë ndodhi në viti 2019, natën e tërmetit të 21 shtatorit.

Për këtë ngjarje është arrestuar dhe Naim Stafuka, vëllai i Enver Stafukës, që rezulton i zhdukur. Enver Stafuka u rrëmbye dhe zhduk pa gjurmë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco