EMRI/ Në gjendje të dehur përplasi për vdekje 17-vjeçarin në Fushë-Krujë, arrestohet 39-vjeçari

EMRI/ Në gjendje të dehur përplasi për vdekje 17-vjeçarin në Fushë-Krujë, arrestohet 39-vjeçari

14:22, 21/04/2024
A+ Aa A-

Policia e Tiranës, ka arrestuar 39-vjeçarin Andi Kullaj, i cili një natë më parë, përpasi për vdekje 17-vjeçarin Isuf Mehmeti, teksa kalonte shumë pranë vijave të bardha në Fushë Krujë.

Mësohet se Andi Kullaj në momentin e aksidentit ka qenë në gjendje të dehur.

Sipas policisë, shkak i aksidentit ka qenë alkooli që kishte konsumur 39-vjeçari dhe shpejtësia e madhe më të cilën po lëvizte.

Kullaj ka kaluar normën e përcaktuar për qarkullimin në zonën e banuar, ku jo shumë larg ndodhet edhe një shkollë 9-vjeçare.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 21:30, në Fushë Krujë, automjeti me drejtues shtetasin A. K., ka aksidentuar me pasojë vdekjen një të mitur 17 vjeç.

Shtetasi A. K. është shoqëruar në komisariat për veprime të mëtejshme, ndërsa grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco