Arrestohet 53 - vjeçari/ Vijojnë ndalimet politike të protestuesve të opozitës

Arrestohet 53 - vjeçari/ Vijojnë ndalimet politike të protestuesve të opozitës

11:45, 21/04/2024
A+ Aa A-

Policia e Tiranës ka ndaluar një 53-vjeçar, i cili akuzohet se gjatë protestës para bashkisë së Tiranës se ka kundërshtuar dhe dhunuar efektivët. Burime zyrtare bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet A.M.

“Në vijim të veprimeve hetimore të kryera në lidhje me aktet e dhunshme gjatë protestës së datës 19.04.2024, përpara Bashkisë Tiranë, u ndalua shtetasi A. M., 53 vjeç, banues në Tiranë.

Ky nuk është rasti i vetëm që policia herë më maska e here pa maska sulmon dhe ndalon protestuesit e opozitës me një arsye te vetme që ti trembë ata e të mos marrin pjesë në protestat e ardhshme.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco