Reshje të dendura bore në veri të vendit, ja çfarë ndodh në Theth

Reshje të dendura bore në veri të vendit, ja çfarë ndodh në Theth

10:05, 21/04/2024
A+ Aa A-

Në Theth duket se gjithçka është ‘pushtuar’ nga bora, ndonëse jemi në mes të pranverës.

Image

Mësohet se në rrugë ka pasur prezencë të madhe dëbore, ndërsa një borëpastruse po punon për hapjen e saj.

Aktualisht qarkullimi i mjeteve kryhet me goma dimërore. Shumë zona në veri të vendit dhe në juglindje janë përfshirë nga reshjet e dëborës, ndërsa temperaturat janë ulur ndjeshëm.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco