Shiste kokainë, vihet në pranga 30-vjeçari në Dibër

Shiste kokainë, vihet në pranga 30-vjeçari në Dibër

10:06, 18/04/2024
A+ Aa A-

Shiste lëndë narkotike kokainë, vihet në pranga 30-vjeçari  ne Dibër.

Njoftimi:

Dibër, shiste lëndë narkotike kokainë, vihet në pranga 30-vjeçari.

Në zbatim të masave të përcaktuara në planin operacional "Tempulli 2", finalizohet operacioni i koduar "Take the moment", për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. 

Drejtoria Vendore e Policisë Dibër, në zbatim të planit operacional "Tempulli 2", bazuar dhe në informacionet e siguruara nga inteligjenca informative, finalizuan operacionin e koduar "Take the moment".

Si rezultat u bë arrestimi në flagrancë  i shtetasit L.B.,  30 vjeç, banues në Burrel.

Gatë kontrollit në automjetin që drejtonte 30-vjeçari, shërbimet e Policisë i gjetën dhe sekuestruan sasi lëndë të dyshuar kokainë, të ndarë në 4 doza gati për shitje.

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se shtetasi L.B., pasi siguronte lëndën narkotike, e ndante atë në doza që i shiste më pas, në zona të ndryshme të qytetit të Burrelit.     

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Dibër.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco