Ia morën nënës dhe e fshehën, vijon puna për gjetjen e 3-vjeçarit. Pas gjyshit në pranga dhe një tjetër

Ia morën nënës dhe e fshehën, vijon puna për gjetjen e 3-vjeçarit. Pas gjyshit në pranga dhe një tjetër

09:27, 18/04/2024
A+ Aa A-

Policia e Durrësit ka vënë në pranga edhe një person tjetër të dyshuar në rrëmbimin e fëmijës 3 vjeçar.

Mësohet se shtetasi A. S., 49 vjeç, vëllai i gjyshes së 3-vjeçarit, banues në Has është ndaluar nga policia.

Njoftimi:

Durrës/Vijon intensivisht puna për gjetjen e 3-vjeçarit.

Kërkimet dhe veprimet e thelluara hetimore për rastin, po kryhen nga Policia e Durrësit, në drejtimin e Prokurorisë së Durrësit.

Në vijim të punës që po kryhet nga Policia, me qëllim gjetjen e 3-vjeçarit që i është marrë nënës së tij, më datë 13.04.2024, dhe që dyshohet se po mbahet në mënyrë të padrejtë, nga gjyshërit e tij, si dhe me qëllim individualizimin e përgjegjësisë penale për këtë rast, ju informojmë se:

Komisariati i Policisë Durrës, në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Policisë Kukës, në drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, kanë kryer kontrolle në disa banesa të të afërmve të gjyshes së 3-vjeçarit, në Kukës dhe në Has, ku kishte indicie se mund të mbahej i mituri.

Gjithashtu, është bërë ndalimi i shtetasve R. Gj., 60 vjeç, gjyshi i 3-vjeçarit, banues në Durrës dhe A. S., 49 vjeç, vëllai i gjyshes së 3-vjeçarit, banues në Has. Më tej, janë shpallur në kërkim shtetasit B. Gj., 57 vjeçe, gjyshja e 3-vjeçarit, banuese në Durrës dhe F. S., 43 vjeç, vëllai tjetër i 57-vjeçares, banues në Has.

Policia e Shtetit, në drejtimin e Prokurorisë, po vijon pa ndërprerje kërkimet për gjetjen e 3-vjeçarit, për kapjen e 2 shtetasve të shpallur në kërkim, për individualizimin e përgjegjësisë penale të këtyre 4 shtetasve, si dhe për identifikimin dhe nxjerrjen përpara përgjegjsisë penale të shtetasve të tjerë që mund të jenë implikuar në këtë rast.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco