Gjendet i vdekur në banesë 60-vjeçari, dyshimet e para

Gjendet i vdekur në banesë 60-vjeçari, dyshimet e para

18:07, 16/04/2024
A+ Aa A-

Një 60-vjeçar nga lagjia “Çlirim” në qytetin e Beratit është gjetur sot pa shenja jete në banesën e tij.

Ai jetonte i vetëm në një pallat në afërsi të shkollës 9-vjeçare “Mehmet Ali Vrioni” dhe prej 3-ditësh nuk po iu përgjigjej në telefon familjarëve, të cilët më pas kanë njoftuar Policinë.

Kanë qenë efektivët e Shërbimit Zjarrëfikës ata që kanë hyrë me shkallë nga ballkoni i banesës dhe e kanë gjetur 60-vjeçarin të shtrirë në krevat dhe pa shenja jete.

Në vendngjarje kanë shkuar edhe forcat e Policisë, që po kryejnë procedurat e para hetimore. Sipas Policisë, dyshohet se kemi të bëjmë me një vdekje natyrale pasi në trupin e viktimës nuk ka pasur shenja dhune, ndërkohë që nga të afërmit konfirmohet se ai kishte probleme me tensionin.

Trupi i pajetë i 60-vjeçarit u transportua drejt Morgut të Spitalit Rajonal Berat, ku do të kryhet autopsia mjeko-ligjore, që do të përcaktojë edhe shkaqet e vdekjes së tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco