Tiranë/ Operacioni ‘Vula', 3 persona të arrestuar sepse falsifikonin vula dhe dokumente shtetërore

14:28, 16/04/2024
A+ Aa A-

Policia e Shtetit ka arrestuar 3 persona në kuadër të një operacioni për goditjen e një baze që prodhonte vula dhe dokumente të shtetërorë të falsifikuara.

Aktiviteti kriminal e kishte qendrën në një biznes në Yzberisht. Policia ka vënë në pranga bashkëaksionerin e biznesit ku kryhej aktiviteti Clirim Bregun dhe Arben Rushitin punonjës të kompanisë.

Në flagrancë është arrestuar dhe Fatos Shima pasi po merrte nga dy personat e mësipërmën një certifikatë pronësie false.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco