Ja e reja që u aksidentua për vdekje/ Policia liroi fillimisht shoferin e dehur

Ja e reja që u aksidentua për vdekje/ Policia liroi fillimisht shoferin e dehur

09:31, 15/04/2024
A+ Aa A-

Kjo është 24-vjeçarja Eneida Pishkashi, e cila humbi jetën pas 5 ditëve në koma, pasi u përplas nga një makinë në Prrenjas.

Shoferi i dehur, Jetmir Daci, që shkaktoi edhe aksidentin e rëndë, u arrestua vetëm pasi e reja humbi jetën pasi 5 ditëve në koma dhe jo në momentin kur ndodhi ngjarja. 

Sipas policisë, ai ka qenë duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur, kur më 8 prill ka përplasur në aksin Prrenjas-Qafë Thanë të renë së bashku me 3 persona të tjerë.

Ata po qëndronin në këmbë para një servisi dhe po prisnin që makina e tyre të riparohej.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco