Lajmi i fundit

Gardisti shkon i plagosur në spital, nisin hetimet

15-vjeçari i plagosur në Ferizaj lirohet nga spitali

15-vjeçari i plagosur në Ferizaj lirohet nga spitali

10:42, 13/04/2024
A+ Aa A-

Në orët e pasdites të së premtes, në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj ndodhi një rast i rëndë.

Një grua mbeti e vrarë dhe një 15-vjeçar i plagosur pasi ish-bashkëshorti i viktimës shtiu me armë zjarri në drejtim të saj.

Ndërsa dorasi është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, 15-vjeçari, i cili kishte mbetur i plagosur është liruar për në shtëpi pas tretmanit mjekësor.

Ndërkohë, trupi pa jetë i viktimës dërgohet ne mjekësinë ligjore.

Përdryshe, këtë ngarje të rëndë e kanë dënuar krerët më të lartë të shtetit, duke kërkuar dënim maksimal për dorasin./KlanKosova

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco