Ngjarje e rëndë në Kosovë/ Vritet me armë brenda një institucioni një grua, plagoset një burrë!

Ngjarje e rëndë në Kosovë/ Vritet me armë brenda një institucioni një grua, plagoset një burrë!

16:10, 12/04/2024
A+ Aa A-

Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot Kosovën.

Në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj është vrarë një grua dhe një burrë është plagosur.

“Me datën 12.04.2024 në ora 14:40 kemi pranuar një informatë se në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj ka të shtëna me armë zjarri . Për pasoj nga të shtënat e armës sê zjarrit një person e gjinisë femrore ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes, kjo është konfirmuar nga mjekët kujdestarë, ndërsa êshtë plagosur një person mashkull , i cili êshtë dërguar n? Qendren Emergjente në Ferizaj. I dyshuari pasi ka shtënë me armë zjarri është larguar n? drejtim të panjohur.

Ekipe të policisë menjëherë kanë rrethuar zonën dhe në ora 15:15 kanë arritur që tê arrestojnë të dyshuarin e kësaj ngjarje.

Ekipe të hetuesve dhe krimteknikët janë në vendin e ngjarjes të cilët janê duke e ekzaminuar vendin e ngjarjes, ndêrsa për të gjitha verpimet policore është njoftuar prokurori i shtetit”, thuhet në njoftim.

Mediat kosovare raportojnë se autori dyshohet të jetë ish-bashkëshorti i viktimës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco