Vrau me katër plumba 40-vjeçarin dhe më pas veten, flet fqinji i Ilo Llukës: Dëgjova krisma, i pashë të shtrirë në rrugë…

Vrau me katër plumba 40-vjeçarin dhe më pas veten, flet fqinji i Ilo Llukës: Dëgjova krisma, i pashë të shtrirë në rrugë…

10:22, 29/02/2024
A+ Aa A-

Detaje të reja dalin në dritë nga ngjarja kriminale në Korçë, ku Ilo Lluka qëlloi me armë zjarri 40-vjeçarin Emiljano Pine, dhe më pas qëlloi veten.

Një ditë pas vrasjes, për Top Channel një prej banorëve të lagjes është shprehur se Emiljano ishte djalë i shkëlqyer dhe nëna e tij mbante në shtëpi babain e Ilos prej disa vitesh.

“Isha në shtëpi kur ndodhi ngjarja. Dëgjova krisma, dola jashtë dhe i pashë të dy të shtrirë në rrugë. I njihja të dy personat. Emiljano ishte djalë i shkëlqyer. Nëna e Emiljanos e mbante në shtëpi babain e Ilos prej disa vitesh dhe kujdesej për të, që kur ishte edhe i shoqi gjallë”- tha njëri prej banorëve.

Gjatë mbrëmjes së djeshme, Ilo Lluka ka shkuar në lokalin ku po pinte kafen Emiljano dhe e ka thirrur atë jashtë. Ai e ka qëlluar me 4 plumba dhe më pas ka qëlluar edhe veten./TCh/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco