EMRAT/ Krismat në Krujë, identifikohet biznesmeni i plagosur dhe autori

EMRAT/ Krismat në Krujë, identifikohet biznesmeni i plagosur dhe autori

21:48, 28/02/2024
A+ Aa A-

Zbardhen detaje nga plagosja e ndodhur në Krujë.

Burime nga policia thanë se, i plagosuri është qëlluar me armë në kokë, dhe ka mbetur i plagosur.

I plagosuri është identifikuar si Artan Goga dhe është tregtar makinash. Ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘Zimzenel’.

Autori eshte identifikuar si Perlat Merlika, i cili eshte ne kerkim.

Policia e Krujës/ Informacion paraprak

Më datë 28.02.2024, në rrugën ‘Asim Zeneli’, shtetasi P. M., dyshohet se ka plagosur me armë zjarri pistoletë shtetasin A. G., 57 vjeç, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Vijon puna për kapjen e autorit të dyshuar të ngjarjes.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco