Apeli lë në fuqi pezullimin nga detyra të kreut të Kadastrës Lezhë dhe përgjegjësit të Legalizimeve

Apeli lë në fuqi pezullimin nga detyra të kreut të Kadastrës Lezhë dhe përgjegjësit të Legalizimeve

10:03, 27/02/2024
A+ Aa A-

Gjykata e Apelit, ka lënë në fuqi pezullimin nga detyra të Drejtorit të Agjencisë së Kadastrës në Lezhë, Gentian Malotaj dhe përgjegjësit të legalizimeve Artur Shabaku, të cilët janë vënë nën hetim për “Shpërdorim Detyre”.

Vendimi u dha nga gjyqtari Astrit Kalaja, i cili e cilësoi të drejtë kërkesën e prokurorisë së Lezhës dhe vendimin e gjykatës së shkallës së parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Lezhë, për dy zyrtaret e Agjencisë së Kadastrës.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco