Në burg për vrasjen e babait, zbardhet dëshmia e Amarildo Metës: Kur erdha në shtëpi më tregoi nëna për krimin, nisëm të…

Në burg për vrasjen e babait, zbardhet dëshmia e Amarildo Metës: Kur erdha në shtëpi më tregoi nëna për krimin, nisëm të…

12:29, 26/02/2024
A+ Aa A-

Zbardhet dëshmia e Amarildo Meta, djali i Pëllumb Metës, i cili ishte i pari nga fëmijët e viktimës që foli para togave të zeza.

I riu tregoi në sallën e gjyqit se kishte shkuar në banesë më 10 shkurt në orën 18:30, ku kishte gjetur nënën e shqetësuar e cila i kishte treguar për ngjarjen.

“Erdha në shtëpi në 18 e 30 minuta gjeta mamanë të shqetësuar dhe më tha, se kishin vrarë babai. Sapo kisha ardhur nga puna.

Më pas nisëm që të fshihnim gjurmët. I kërkova shokëve një makinë që të bënim lëvizjet tona”, tha Amarildo.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco