Lajmi i fundit

LIVE/ Qytetarët tubim në mbështetje të liderit të opozitës, Sali Berisha

Arrestohet një adoleshent italian për vrasjen e 39-vjeçarit shqiptar në pyllin e takimeve në Treviso

Arrestohet një adoleshent italian për vrasjen e 39-vjeçarit shqiptar në pyllin e takimeve në Treviso

09:20, 24/02/2024
A+ Aa A-

Karabinierët italianë arrestuan një të mitur për vrasjen e Bledar Dedjes, 39-vjeçarit shqiptar të vrarë me thikë në Pieve del Grappa. Një muaj pas krimit vjen pika e kthesës në hetimet për vrasjen e Bledar Dedjes, 39-vjeçarit shqiptar që u gjet i vdekur në një zonë të pyllëzuar në Pieve del Grappa . Policia ka identifikuar dhe ndaluar vrasësin e dyshuar, i cili është i mitur .

Përparim në vrasjen e Bledar Dedjes në Pieve del Grappa

Të premten më 23 shkurt, Karabinierët e Komandës Provinciale të Trevisos arrestuan utorin e dyshuar të vrasjes së Bledar Dedja, 39-vjeçari shqiptar i vrarë me thikë më 20 janar.

Trupi i burrit, gjysmë i zhveshur, u gjet më 21 janar të kaluar në një pyll në Paderno , një fshat i Pieve del Grappa (Treviso).

Viktima u gjet rreth njëqind metra larg makinës së tij, i braktisur në një shteg të dheut, me pantallona dhe të brendshme të rrëzuara. Një element që e kishte drejtuar menjëherë hetimin drejt një krimi seksual.

Arrestohet një e mitur

Në përfundim të hetimeve, të koordinuara nga prokuroria e zakonshme dhe ajo për të miturit e Venecias, karabinierët e Trevisos arrestuan një të mitur italian me banim në një qytet në provincën e Trevisos.

Sipas Gazzettino, hetuesit e gjurmuan të riun në bazë të dëshmive, analizës së celularit të viktimës, rezultateve të testeve të autopsisë dhe krahasimeve me gjurmët e ADN-së.

Hetimi u drejtua nga bashkëshortja e Bledarit , e cila zbuloi para hetuesve se si 39-vjeçari kishte një jetë të dytë jashtëmartesore , të zbuluar dy vite më parë duke punësuar një hetues privat.

Sipas rikonstruksionit të bërë nga hetuesit, viktima dhe vrasësi i dyshuar kishin rregulluar takimin atë pasdite. Për arsye për t'u sqaruar, takimi më pas do të degjeneronte në vrasje.

I mituri dyshohet se e ka goditur vazhdimisht 39-vjeçarin me thikë kuzhine, duke e goditur 15 herë në gjoks. I riu, i cili ka plagosur dorën në përleshje, ka hequr armën e vrasjes dhe është larguar në këmbë.

Bledar Dedja, banues në Asolo, punonte në një piceri në Borso del Grappa. Nuk kishte asnjë lajm për të që nga pasditja e së shtunës 20 janar, kur ai mbaroi punën.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco