VIDEO/ ‘Nusja’ 13-vjeçare në Divjakë, si Piranjat shpëtuan vajzën nga ‘dhëndri’ pedofil

21:50, 23/02/2024
A+ Aa A-

Viti 2024 ka sjellë një sërë skandalesh të abuzimeve seksuale me të mitur. Një plagë shoqërore që duhet të kthehet në kambanë alarmi për të gjithë vendin. Ngjarja më e bujshme ishte ajo e Divjakës, e cila u zbulua nga Piranja Kamila Xhakaj pas denoncimit në redaksinë tonë.

Menjëherë pas marrjes së denoncimit, gazetarja niset drejt Roskovecit për t’u takuar fillimisht me prindërit e 13-vjeçares që ishte rrëmbyer nga Aranit Arapit, 35 vjeç.

‘Më kanë njoftuar nga shkolla se vajzën e kanë rrëmbyer gjatë pushimit të madh. Fola me zyshën kujdestare dhe më pas bëra denoncimin në policinë e Fierit, që më thane se do ta gjenim shpejt vajzën. Nuk bënë asgjë, vajza më mori në telefon pas 4-5 ditësh dhe tregoi pas shumë gënjeshtrash.

‘U munduam ta bindim të kthehej, por nuk donte dhe shprehej se do të vriste veten. Shkuam në Polici dhe më tha se vetëm e vdekur kthehem në shtëpi. Policia tha lërë të shkojë se nuk ke çfarë i bën’, tregoi babai i verbër i vajzës në lidhje me situatën.

Më pas ai nuk u dorëzua, por vazhdoi punën bindëse me vajzën, por më kot. ‘Vajza ishte në një shtëpi me 9 anëtarë. Punonte në sera. Folëm dhe me Aranit Arapin dhe familjen e tij, por nuk pranuan ta sillnin vajzën në shtëpi’.

Duke dëgjuar versionin e prindërve, vendosëm t’i shoqëronim drejt shtëpisë së Aranit Arapit dhe të ballafaqoheshin me to, me kamera të fshehta. Në bisedën që kanë prindërit me Aranit Arapin dhe familjarët e saj, kuptohet qartë se nuk duan ta kthejnë vajzën.

‘Vajza nuk do të kthehet dhe kjo është fjala ime e fundit. Ti nuk e merr sepse është nusja ime dhe nëse nuk ka dëshirë nuk kthehet’, thotë Araniti në momentin që babai i vajzës i kërkon llogari për rrëmbimin e saj në shkollë dhe kthimin në shtëpi.

Duke pare që e gjitha tentativa për të bindur Aranitin është e kotë gazetarja Kamila Xhakaj vendos të ndërhyjë së bashku me Policinë. Piranja ka një përballje mjaft të nxehtë me pedofilin dhe vajzën e mitur, ndërkohë që uniformat blu e shoqërojnë pas hekurave.

EMISIONI I PLOTE: 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco