VIDEO/ Asfiksohen 2 gra në një fabrikë në Fier, ja nga se dyshohet

20:52, 21/02/2024
A+ Aa A-

Një incident i rëndë ka ndodhur në fabrikën private koreane 'Yura Corporation' në Fier.

Sipas burimeve për SYRI-n, dy gra janë asfiksuar nga avujt e kimikateve. 

Në vendngjarje ndodhet policia dhe ambulancat.

Burime nga spitali Fier pohuan se firma private ka nisur një proces të ri teknologjik dhe reaksioni kimik, avujt e tyre kanë krijuar acarime fyti tek disa punëtore.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco