Gjendet eksploziv i pashpërthyer në një biznes në Sarandë

Gjendet eksploziv i pashpërthyer në një biznes në Sarandë

09:22, 21/02/2024
A+ Aa A-

Një sasi e pashpërthyer eksplozivi i paplasur është gjetur në portën hyrëse të një biznesi në Sarandë.

Raportohet se policia ka rrethuar vendin e ngjarjes dhe pritet ardhja e eksperteve anti-eksploziv.

Pranë vendit të ngjarjes ndodhen zyrat e OSHEE, një shkollë publike dhe një private.

Dyqani ku është vendosur lënda eksplozive shërben për shitjen e luleve dhe zbukurimeve për festa, në pronësi të familjarit të një avokati në Sarandë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco