Fermerët sërish në protestë, Policia kufitare greke njofton palën shqiptare: Bllokohet rruga Kallpaq-Janinë

Fermerët sërish në protestë, Policia kufitare greke njofton palën shqiptare: Bllokohet rruga Kallpaq-Janinë

10:26, 20/02/2024
A+ Aa A-

Policia kufitare greke ka njoftuar palën shqiptare se rruga nacionale Kallpaq-Janinë do jetë e bllokuar për shkak të protestës që po zhvillojnë fermerët. Sipas njoftimit të policisë, lejohet qarkullimi vetëm për mjetet e vogla.

“Njoftohemi nga Policia Kufitare greke se nga ora 10:00 dhe deri në një njoftim të dytë, rruga nacionale Kallpaq – Janinë, do jetë përsëri e bllokuar për shkak të protestës që po zhvillojnë fermerët.

Lejohet qarkullimi vetëm për mjetet e vogla.

Ndërsa mjetet e tonazhit të rëndë (kamionë dhe autobuzë), nuk do lejohen të qarkullojnë.

Ju faleminderit!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco