EMRI/ Ja kush është punëtori i bashkisë që humbi jetën duke krasitur

EMRI/ Ja kush është punëtori i bashkisë që humbi jetën duke krasitur

10:52, 19/02/2024
A+ Aa A-

Një ngjarje e rëndë është shënuar paraditen e sotme në Peqin.

Nga informacionet e para mësohet se një punëtor i bashkisë, i identifikuar si Faik Rronci, 58 vjeç, ka gjetur vdekjen pasi ka rënë nga lartësia ku ka qenë duke krasitur pemët.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

NJOFTIMI ZYRTAR

Rreth orës 09:30, dyshohet se gjatë punës për krasitjen e pemëve në lagjen “Xhami”, është rrëzuar aksidentalisht, punonjësi i bashkisë, shtetasi F. Rr., 58 vjeç, banues në Peqin. Si pasojë e dëmtimeve, ai ka humbur jetën, në spital. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po kryen veprimet hetimore për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco