Pjesë e grupit ‘të pritës’ ndaj Xhevdet Plakut, GJKKO pranon kërkesën e Rapit: Ka probleme shëndetësore

Pjesë e grupit ‘të pritës’ ndaj Xhevdet Plakut, GJKKO pranon kërkesën e Rapit: Ka probleme shëndetësore

10:06, 19/02/2024
A+ Aa A-

Gjykata e Posaçme pranoi këtë të hënë kërkesën e avokatëve të Rexhep Rapit, njohur si Kep Arapi për të caktuar ekspert që të kryejnë ekspertizën mjekësore të tij.

Arapi pretendon se ka probleme shëndetësore që mund t’i rrezikojnë jetën në qeli.

Rexhep Rapi, nipi i tij Algert Rapit, Devi Gjermëni dhe ish-shefi i Krimeve Dedan Gjoni dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin kishin siguruar kushtet dhe mjete materiale për të kryer vrasjen e Xhevdet Plakut njohur si “Akili”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco