GREQI/ Protesta e fermerëve, policia: Mbtetet e bllokuar rruga Kallpaq - Janinë

GREQI/ Protesta e fermerëve, policia: Mbtetet e bllokuar rruga Kallpaq - Janinë

08:45, 19/02/2024
A+ Aa A-

Policia greke ka njoftuar se nga ora 10:00 dhe deri në një njoftim të dytë, rruga nacionale Kallpaq - Janinë, do jetë përsëri e bllokuar për shkak të protestës që po zhvillojnë fermerët.

Njoftimi:

Kakavijë

Njoftohemi nga Policia Kufitare greke se nga ora 10:00 dhe deri në një njoftim të dytë, rruga nacionale Kallpaq - Janinë, do jetë përsëri e bllokuar për shkak të protestës që po zhvillojnë fermerët.

Lejohet qarkullimi vetëm për mjetet e vogla.

 Ndërsa mjetet e tonazhit të rëndë (kamionë dhe autobuzë), nuk do lejohen të qarkullojnë.

Ju faleminderit!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco