FOTO/ Reshjet përmbysin brenda pak minutash qytetin e Durrësit

FOTO/ Reshjet përmbysin brenda pak minutash qytetin e Durrësit

12:27, 21/05/2017

Përmbytje në qendër të Durrësit.

Një stuhi që ka përfshirë në këto momente qytetin bregdetar ka krijuar vështirësi qarkullimi në rrugët kryesore dhe dytësore të Durrësit.

Rrugët pranë Bashkisë janë të mbuluara nga shiu, ndërkohë që si pasojë ka probleme me lëvizjen e automjeteve.

Moti i keq me shtrëngata shiu ka sjellë dhe vonesa në ankorimin e trageteve në portin e Durrësit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku21/05/2017 17:18

I love Durrës, kështu thotë xhuxhi, natyrisht, Durrësi e bëri miljarder dhe e majm përditë e më shumë. Durrës ti o Durrës pkak, hasmi po të vjen në prak. Sa pushtues ka parë ndër mijravjeçarë Durrësi plak. Por askush nuk e shkatërroi Durrësin e bukur përderi kur zgjodhi kryetar një fabrikant betoni. Hidh beton e vidh vota. Prish arkeollogji e ndërto mostra veliera. Mbytet qyteti, kujt i plasi? Na rroftë betoni.

Durrsaku i vjeter21/05/2017 16:44

i ben mire qytetit se lahet e freskohet per qef.... me thene te drejten dhe ne kohe te Dulles keshtu permbytej, po nuk zgjat shume dhe uji larkohet.Kodrat e qytetit jane argjilore dhe sebashku me betonin e shtepive neper kodra ujtin e shiut e rreshket poshte ne rruget kryesore duke i permbytur ato.

votuesi21/05/2017 15:06

Keshtu eshte kur instalon Dakon per 3 mandate. Durresit mire ti behet, pasi voton hajdutet me xhizme.

Shqiptar21/05/2017 12:55

Kjo eshte parodi 27 vjecare..Nuk e besoj se Durrsi nje qytet me vlera , mos te ket njerez kopetent per te instaluar njehere e pergjithmon kanalizimet qe jan eficent per gjithe Qytetin, por edhe per ata qe vine le te themi si Turist..

Shto koment