Biznesmeni i arrestuar për trafik droge, vëllai i kryetarit të qarkut Elbasan Bukurosh Stafa

Biznesmeni i arrestuar për trafik droge, vëllai i kryetarit të qarkut Elbasan

15:01, 19/05/2017

Biznesmeni nga Elbasani, Edmond Stafa, i arrestuar për trafik droge, është vëllai i kryetarit të Këshillit të Qarkut Elbasan dhe ish deputetit socialist Bukurosh Stafës.

Stafa, pjesë e PS-së është zgjedhur në krye të Këshillit të Qarkut Elbasan në mandatin 2015 – 2019.

Ne vitin 2005 deri në vitin 2009, ai është zgjedhur Deputet Kuvendi i Shqipërisë për zonën e Elbasanit, si pjesë e PS-së.

Vëllai i tij, 51-vjeçari Edmond Stafa është arrestuar mbrëmjen e djeshme. Edmond Stafa, banues në Elbasan, është dënuar me 10 vjet burg për veprën penale të trafikimit të lëndëve narkotike nga gjykata e Bergamos në Itali.

Stafa është pronar i hotel-bar-restorantit “Skampinit”, që ndodhet në zonën e Kalasë së Elbasanit, një vend i njohur në qytet.

Mësohet se 51-vjeçari është arrestuar në ambientet e lokalit të tij.

Pritet që Stafa të ekstradohet drejt Italisë, ku edhe është dënuar.

/Syri.net/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

labinot qafleshi19/05/2017 23:22

socialista keni kujdes.Rama po jua fut k... ne fyt.Per tju kujtuar jo me larg se 2 apo 3dite minisrti brendeshem u kthye nga Italia.lista eshte e madhe.E ndihmut Ed mashtrusin tashti favoret po jau kthen me denimet ku i keni perzier mutin. ndimojeni prap qe ta hani ka.....in ma shum.

tiku19/05/2017 18:43

jan miqt e lales keshtu i ka lala gjith miqt ne elbasan

Sureli19/05/2017 17:21

Sponsor i Bukuroshit per Kryetar Qarku eshte Ylli Xhabiri, drejtori i institucionit ku punon Linda Xhillari. Dhe jo vetem punon Linda

labi19/05/2017 16:24

nese je me ps dhe rilindas duhet te jesh trafikant doroge..

nino19/05/2017 15:24

te gjithe keta bukurosh i mbledh organizata e morrave te kuq

Shto koment