Aksident në aksin Elbasan-Librazhd, 6 të plagosur

Aksident në aksin Elbasan-Librazhd, 6 të plagosur

21:03, 08/12/2023
A+ Aa A-

Në aksin rrugor “Elbasan-Librazhd”, në fshatin Xibrakë, automjeti me drejtues shtetasin V. Ç., 67 vjeç, është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin A. A., 39 vjeç.

Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar shtetasi V. Ç. dhe 4 pasagjerë që udhëtonin me të dhe, si dhe një 11-vjeçare që udhëtonte në automjetin me drejtues shtetasin A. A.

Të dëmtuarit ndodhen në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.                     

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco